Rok 2007

Počasí v roce 2007

Počátek roku 2007 byl velmi teplý. Sníh nebyl a 9.1. ve 22:00 bylo +8,3 °C. 18.1. foukal velmi silný vítr, na hřebenech orkán, v Evropě mu říkají Kirill. V lese je mnoho vyvrácených a polámaných stromů. Vláda vydala nařízení zakazující vstup do lesa. 24.1. začal padat sníh a 27.1. bylo již 35 cm, ale počátkem února zase roztál. Celý únor se střídalo počasí s teplotami kolem 0°C a střídalo se sněžení s deštěm. Sníh nebyl. Mezi 20. a 24. březnem napadlo 17 cm a potom přišlo jaro. Jaro bylo teplé a dost suché. Pršelo málo a teploty byly průměrné. První polovina července byla velmi teplá 16. července v 17:30 h. 34,6 °C. a 17. července v 17:30 bylo +31,4 °C. Potom se ochladilo a teplota po zbytek července vystoupila nad 20°C jen sporadicky. Víc se oteplilo mezi 5. až 9.srpnem, 6.8. bylo v 17:30 +28,1°C. Podzim byl průměrný jak na déšť tak na teploty. První sníh napadl z 18. na 19. října, ale hned další dny roztál. V listopadu začal padat sníh 10.11. Již 14.11. bylo 51 cm. Sníh ale postupně odtával a když se ještě v druhé polovině listopadu oteplilo a neochladilo se ani počátkem prosince, tak 7.12. již nebyl žádný. V druhé polovině prosince se ochladilo a nebyla ani vánoční obleva 20.12 v 7:00 bylo –9,9 °C, ale sněhu mnoho nenapadlo, 31.12.2007 bylo 10 cm.

Čarodějnice v Rudolfově v roce 2007

Poslední duben je dnem tradičního pálení čarodějnic a k tomu je vhodná pořádná vatra. Na poslední den v dubnu byli pozváni všichni rudolfováci na hřiště u Koupaliště. Organizátoři setkání připravili táborový oheň. U ohně se sešel hojný (až nečekaný) počet občanů, kteří mají o dění v Rudolfově zájem. U ohně se zpívalo, hrálo na kytaru i se projednaly důležité záležitosti Rudolfova. Jednou z takových záležitostí bylo i projednání dalších setkání přátel Rudolfova. Od ohně se nikomu nechtělo, ale chladná noc toto zdařilé setkání ukončila. Poslední skupina se rozcházela s tím, že toto nebylo setkání poslední.


První máj 2007 v Rudolfově


V minulé době, do roku 1989, chodili rudolfováci slavit První máj do Liberce, každý podle svého pracoviště. V této nové době se zprofanované oslavy Svátku práce přestaly organizovat hromadně a dnes pořádají takové oslavy pouze politické strany ve velkých městech. Oslavy svátku práce se ale uchovaly i v některých menších obcích a stala se z nich taková setkání obyvatel, které mají vždy nádech satiry, ale i nostalgie. V roce 2007 se taková oslava včetně alegorického vozu uskutečnila i v Rudolfově. Obsazený alegorický vůz, řádně vyzdobený a tažený traktorem, projel pomalu obcí a připoměl, že dobrá práce si zaslouží svátek i oslavu a lidé se při tom mohou i poveselit.
Na jaře 2007 prodal pan Rudolf Veselý penzion a restauraci Česká chalupa panu Liboru Pěnkavovi. Již několik let byla restaurace otevřena málo a nepravidelně. Dne 1.května 2007 byla, pod vedením nového majitele, restaurace opět otevřena.

27.května 2007vydal Martin Ištok první Rudolfovský občasník.

Dětský den 2007

Na den 2.června připravila skupina mladých Rudolfováků v čele s Martinem Ištokem Dětský den. Určen byl pro nejmladší Rudolfováky, ale i ostatní děti, které měly chuť se zůčastnit. Byla pro ně připravena možnost zahrát si řadu her a soutěžit v připravených závodech. Soutěžit mezi sebou mohli i dospělí a tak o legraci nebyla nouze. Od 17:00 hod. bylo pro všechny připraveno divadelní představení. Velmi dobře se uvedl soubor Strčprstskrzkrk hrou Doba kamenná. Členům souboru se vystoupení povedlo a všem přítomným se hra líbila. Po skončení představení se zapálil oheň a opékaly se buřty. Postupně se zábava kolem ohně stala přístupnou pouze pro dospělé, kteří ji ukončili až když bylo málo hodin.

Oprava zatáčky

17.7.2007 se pod tíhou nákladního auta sesul svah zatáčky u domu č.15. Již tak úzká zatáčka, kde se stalo několik bouraček ročně, se ještě zůžila. V říjnu 2007 se začala zatáčka opravovat Staveniště ale zapadlo brzy sněhem a zamrzlo. Ukončení opravy a kolaudace proběhla až koncem května 2008.

Požár

Brzo ráno dne 15.11.2007 vyhořel hotel „Orion“. Hotel je na jižním svahu pod zatáčkami Rudolfovská omega. Požár nebyl rozsáhlý. Způsobilo ho vznícení trámu vedle komína. Zásah hasičů komplikoval padající sníh a kluzká silnice. Záseh trval 7 hodin a zasahovalo sedm jednotek hasičů.

Rozloučení s rokem 2007

Již od konce listopadu 2007 se připravovalo rozloučení rudolfovských s kalendářním rokem. Vyšlo to na 29.prosince 2007. Místo setkání Nová louka - zámeček. Stůl zajistil Pepa Podolák a sešlo se 20 účastníků. Někteří přišli pěšky, jiní na lyžích a někdo i autem (ale to byli opravdu jenom ti, kteří jinak nemohli).

Počet dětí narozených v r.2007

V tomto roce se rodičům žijícím v Rudolfově narodila 1 holčička.