Na počátku roku 2008 bylo 13 cm sněhu. 2.1.2008 bylo ve 13:00 -9,8°C, ale začalo se oteplovat a
od 8.1.bylo trvale mírně nad nulou. Na začátku února 2008 již nebyl sníh žádný. 17.2.2008 bylo v
7:00 -10,6°C a to byla také nejnižší teplota v zimě 2007/08. 1. a 2.března 2008 byl silný vítr
který přerostl ve vichřici. Vichřice dostala jméno Emma. Na Josefa 19.3. začal padat sníh a
postupně připadával. 27.3. bylo 27 cm, ale dlouho již nevydržel. Oteplilo se. Poslední sníh padal
7.4.2008 a pak již přišlo jaro. V noci z 11. na 12. dubna byla velmi silná bouřka.
Celé léto bylo suché, pršelo velmi málo, ale velká vedra také nebyla. Od poloviny června do
listopadu 2008 stoupla bez odpouštění voda v přehradě Bedřichov pouze o 500 000 m3. 1.srpna 2008
jsem naměřil v 15:15 hod. +28,0°C, a to byla také nejvyšší teplota v Rudolfově v roce 2008. Podzim
byl jako celá předchozí část roku, suchý a teplotně normální. 18.11. začal padat sníh.
Do 26.11. napadlo 30 cm. Koncem listopadu a v prosinci se oteplilo a na přelomu roku zbyl
již jen slabý dvoucentimetrový poprašek. 28.12. 2008 bylo v 7:00 -9,5°C.
Rozloučení s rokem 2007 se nám velmi líbil a tak byl 16. února 2008 zorganizován pro Rudolfováky "Babí hop na České Chalupě". Sešlo se opravdu hodně obyvatel Rudolfova. Vysoká účast byla napříč věkovým složením obce což svědčí o dobrých vztazích mezi generacemi. K tanci i poslechu hrál osvědčený muzikant a dlouholetý rudolfovák Jan Klepáček.
Výstavba na Žulovém vrchu 743 m.n.m.
V červenci 2008 byla zahájena výstavba
"Stanice monitorování radiového spektra"
(ve zkratce SNMS Liberec – Žulový vrch)
Vybudovala se kilometr dlouhá přístupová cesta a jak jinak než asfaltová. Přes starý lom položili
kabel AYKY 4x70 mm2, který slouží k napájení stanice elektrickou energií. Potom byla vztyčena asi
30m vysoká ocelová příhradová konstrukce monitorovací věže a ještě před napadnutím prvního sněhu
byla stavba dokončena.
Oprava mostu přes Černou Nisu
Rok 2008 byl v Rudolfově plodný na výstavbu. Ještě dřív než se v červenci začala stavba
monitorovacího centra na Žulovém vrchu, začal se opravovat
"most"přes Černou Nisu. Oprava mostu byla
nutná, beton mostní konstrukce byl již narušen povětrností a zvětrávání rychle pokračovalo i přesto
že se Rudolfovem v zimě nesolí. Oprava byla provedena profesionálně a s vysokým stupněm odbornosti.
Sněhu mnoho nebylo, ale blížil se Mikuláš a tak několik mladých lidí zorganizovalo pro děti akci "Mikuláš na České Chalupě." Na setkání přijel Mikuláš i se svým tradičním doprovodem, čertem a andělem. Děti přednášely básničky a dostávaly dárky. Akce se zdařila, děti měly zábavu a dospělí příležitost k sousedskému posezení.
1.listopadu 2008 se pořádal 38. ročník běhu na Českou chalupu. Trať měří 2500 m
s převýšením 246 m. V tomto ročníku vyhráli : v kategorii muži Dušan Podroužek 11,54 min.,
v kategorii ženy Zuzana Kocumová 14,29 min. a v kategorii muži nad 60 let Václav Šír za 15,00 min.
Rozloučení s rokem 2008
Již druhé v pořadí bylo posezení Rudolfováků u příležitosti konce kalendářního roku 2008.
27.prosince se nás několik setkalo v Bedřichově mezi sjezdovkami. Navštívili jsme penzion "Čertova
huť" u Dvořáků. Něco po 12:00 hod. jsme se sešli na místě. Bavili jsme se dobře a procházka z
Rudolfova do Bedřichova a zpět byla jen ku prospěchu. Domů jsme však dorazili spořádaně a ještě
za světla.
Nejlépe byl na procházku zimní nepohodou vybaven Pepa Ištok. Kromě teplého oblečení měl i zásobu
jiného vhodného zdroje vnitřního tepla.
Počet dětí narozených v Rudolfově v roce 2008
V roce 2008 se rodičům žijícím v Rudolfově narodila 1 holčička a 1 chlapec.
Post scriptum
1.července 2008 zemřela ve věku 80 let paní Božena Čadová. Dlouholetá obyvatelka Rudolfova.
8.července 2008 zemřel ve věku 60 let pan Vítězslav Pěnička, který žil v Rudolfově mnoho let.